Boyler Nedir ?

Boyler bir başka deyişle su ısıtıcı tanklar, içindeki serpantin sayesinde suyu ısıtan ve depolayan cihazlardır. Binalarda kazan dairesi kurulumunun yaygınlaşması ile beraber sıcak su  kullanım suyu ihtiyacını boylerler karşılamaktadır. Boylerler  sıcak su üretimi için basit, ekonomik ve etkili şekilde gerçekleştiren, aynı zamanda da depolamasını sağlayan cihazlardır.

Boyler Kurulum ,Bakım,Temizlik

           Firmamız  Kodsan , Ataboyler ,Mit, Alarko , Apamet gibi boyler markaların kurulum , montaj ve değişim hizmetlerini vermektedir.Boyler kurulumunda  dikkat edilmesi gereken noktalar saatlik üretim değeri ve eş kullanım faktörüdür.

Boyler Bakım Temizlik:

-Boyler üzerinde bulunan magnezyum anod her yıl kontrol edilmeli ömrünü tamamlamış anod değiştirilmelidir.

-Bakım sırasında boylerlerinizde oluşabilecek tortuları dışarı atmak için boşaltma vanasını açınız.

-Eğer elektrikli rezistans kullanılıyor ise rezistansda kireç taşı oluşup oluşmadığını kontrol ediniz.

-Yılda bir kez temizleme flanşı açılıp içine yüksek basınçlı su tutarak oluşan tortuları alınız.

-Boylerinizden her zaman istenilen performansı alabilmeniz için, şebeke suyunun sertliğine bağlı olarak rezistans ve boyler içerinde oluşabilecek kireç, pislik ve tortuların belirli periyotlarla temizleme flanşı açılarak ürün içinin temizlenmesi tavsiye edilir.

-Ürün üzerindeki contalar tek kullanımlık contadır. Herhangi bir nedenle contaların bulunduğu parçalar söküldüğünde contayı tekrar kullanmayınız. Satıcı ile irtibata geçiniz. Boyler elektrik ısıtıcılı olarak çalışıyor ise cihazın elektrik ile olan bağlantısını kesiniz.

-Boyler tesisatında bulunan vana, çekvalf, pislik tutucu, emniyet ventili, genleşme tankı, termometre gibi ekipmanların sağlam olmasına özen gösteriniz.

 

ankara kodsan boyler bakım ve temizlik , ankara ataboyler temizlik,ankara boyler servis , ankara boyler servisi ,akümülasyon tankı  servis ,akümülasyon tankı kurulum ,montaj ,ankara boyler bayileri, boyler anot çubuğu,akümülasyon tankı ankara servis